Yhteystiedot

Helsingin työväenopiston opistolaisyhdistys ry

PL 53305

00099 Helsingin kaupunki

Käyntiosoite: Helsinginkatu 26

Sähköposti: opistolaisyhdistys.hel@gmail.com

Kotisivut: www.opistolaisyhdistys.fi

Facebook: Opistolaisyhdistyshelsinki  ja  opistolaisyhdistyshelsinki vapaa-ajan menovinkit

Hallitus 

Hallituksen pj. retkeilytmk. pj. HALMIRINNE TUULA 040 8256 824   tuula.halmirinne@pp.inet.fi

Hallituksen varapj. NUUTINEN RITVA 040 5555 062, ritva.nuutinen@luukku.com

Hallituksen jäsen, sihteeri HEISKANEN SIMO    s.heiskanen@mail.com

 Hallituksen jäsen, varasihteeri, opistotalon t.ryhmän pj. INGLIS EIJA 050 4434 348, eija.inglis@gmail.com

Hallituksen ja palstatmkn taloudenhoitaja SOHLSTRÖM MARKUS      040 5497 935, markus.sohlstrom@taloverkot.fi

Hallituksen jäsen, tiedotusvastaava  ja jäsenrekisterin hoitaja 

GRÖNLUND HELENA 044 3160 852, hg180142@gmail.com

Hallituksen jäsen RAUTIOLA KIRSI kirsi.rautiola@gmail.com

Hallituksen jäsen  OSZACZKY ADAM adamo@iki.fi

Hallituksen varajäsen PIRHONEN VEIKKO 0400 504 282    veikko.pirhonen@live.com

Hallituksen varajäsen RÖMPÖTTI JOUKO jouko.rompotti@gmail.com

Retkeilytoimikunta

Tuula Halmirinne, puheenjohtaja 

tuula.halmirinne@pp.inet.fi, 040 825 6824

Riitta Saukkonen, varapj.  

riittamsaukkonen@gmail.com

Sirkka Koponen, sihteeri ja rahastonhoitaja  

sipsukoponen@hotmail.com, 050 564 9365

Monica Nordling monica.nordling@gmail.com

Helena Grönlund hg180142@gmail.com 

Kahvilatoimikunta

NUUTINEN RITVA

ritva.nuutinen@luukku.com, 040 5555 062  

HALMIRINNE TUULA 

tuula.halmirinne@pp.inet.fi, 040 8256 824

HEISKANEN SIMO

s.heiskanen@mail.com

SOHLSTRÖM MARKUS

markus.sohlstrom@taloverkot.fi, 040 5497 935                    

OPPISKAHVIO

oppiskahviohel@gmail.com 050 4474 770

Palstaviljely:

Sähköposti: opistolaisyhdistys.hel@gmail.com

Pirkko Lamminpää, pj., viljelijärekisteri pirkko.lamminpaa@pp.inet.fi, 044 0638 110

Päivi Korpiola, sihteeri

paivi.korpiola@outlook.com

Helena Grönlund, viestintä, viljelijärekisteri

hg180142@gmail.com 

Markus Sohlström, varapj. talous, vesivastaava

markus.sohlstrom@taloverkot.fi, 040 549 7935

Tuula Halmirinnetuula.halmirinne@pp.inet.fi     

Keijo Teräväinen, vesivastaava

teravainenkeijo@gmail.com

Ersan Erel

erelersan@gmail.com 


Senioritoiminta

Senioritoimintaan voi tulla mukaan Ota yhteyttä -osiossa. 

Voit myös ottaa yhteyttä Railiin.

Yhteyshenkilö:

Raili Salonen

raili.i.salonen@luukku.com    040 5741062

Viestintä  

Helena Grönlund (sähköinen viestintä) hg180142@gmail.com

Simo Heiskanen s.heiskanen@mail.com

Tuula Halmirinne tuula.halmirinne@pp.inet.fi, 040 825 6824

Kirsi Rautiola kirsi.rautiola@gmail.com

Adam Oszaczky adamo@iki.fi

Eija Inglis eija.inglis@gmail.com⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠